^H HIGHLAND-SOFT
Architektura Micro Services

Architektura Micro Services_

Autor: Adrian Wiktor
piątek
2
Marzec

Architektura Microservices istnieje już od jakiegoś czasu i jest dość dobrze znana jako wzorzec tworzenia aplikacji i usług cyfrowych. Aby to uprościć, architektura mikroserwisu rozdziela poszczególne komponenty aplikacji, w zasadzie każdy składnik jednej dużej aplikacji staje się samodzielną aplikacją. Wszystkie mikrousługi są połączone za pomocą zdefiniowanych interfejsów API, umożliwiając autonomicznym zespołom pracę nad poszczególnymi fragmentami aplikacji, głównie bez łamania funkcjonalności drugiej strony. Architektura wspiera separowanie odpowiedzialności.

Krótko mówiąc, Twoja aplikacja może rosnąć wraz ze wzrostem Twojej firmy i jej wymagań.

Netflix na przykład twierdzi, że używa około 700 mikroserwisów do świadczenia usług transmisji strumieniowej.

Podczas tworzenia aplikacji o dużej skali, architektura mikrousług zapewnia wiele korzyści:

-Decyzje dotyczące skalowania Architektury umożliwia skalowanie na bardziej szczegółowym poziomie, umożliwiając bardziej wydajną optymalizację i organizację systemu. Możesz dostosować miejsce zastosowania twoich zasobów w zależności od potrzeb mniejszego, bardziej szczegółowego komponentu.

-Przypisanie zespołu. Mikroserwisy ułatwiają przydzielanie prac poszczególnym zespołom, dzięki czemu mogą skupić się na skalowaniu i dostępności swoich mikrousług.

– Architektura oparta na mikroserwisach pozwala myśleć o usługach jako czarne skrzynka. Zespół zajmujący się mirkousługą musi rozumieć złożoność tylko swoich usług. Inne zepoły pracujące nad innymi mikrousługami muszą wiedzieć, jakie funkcjonalności oferuje twoja usługa, nie martwiąc się o to, jak to działa wewnętrznie. Podział wiedzy i złożoność może pomóc w bardziej efektywnym tworzeniu większych aplikacji i zarządzaniu nimi.

Źródło grafiki: https://medium.com/@chavanmayur996/microservice-architecture-8dffd1552a69

Komentarze

komentarzy