^H HIGHLAND-SOFT
SEO, czyli szansa dla każdej firmy !

SEO, czyli szansa dla każdej firmy !_

Autor: Weronika Romanek
czwartek
11
Styczeń

Czym jest SEO ?

 

Zastanawialiście się kiedyś czym jest SEO o którym tak głośno w dzisiejszych mediach ? Jest to skrót pochodzący od angielskiego słowa Search Engine Optimization i oznacza działania optymalizujące strony pod kątem wyszukiwarek internetowych. Celem tych działań jest osiągniecie jak najwyższej pozycji w bezpłatnych wynikach wyszukiwania dla wybranych fraz kluczowych.

 

 

Na czym polegają działania SEO ?

 

Na optymalizację stron składa się wiele zadań mających wpływ na pozycjonowanie strony. Działania zawierające się w SEO to content marketing i link building.

 

Marketing treści (content marketing) polega na dodawaniu treści na strony, która będzie oryginalna, unikatowa i przede wszystkim związana z tematyką. W tym przypadku najprostsze ,,kopiuj” i ,,wklej” nie zadziała. Umieszczenie w tekście słów kluczowych, tytułów, nagłówków oraz podkreśleń i pogrubień kwestii bardziej istotnych to także skuteczne działanie optymalizujące.  Oprócz tego na Twojej stronie nie powinno zabraknąć odpowiednio skonstruowanego menu oraz tekstu alternatywnego przypisanego do elementów graficznych. Nie można jednak zapominać, że nasza treść głównie powinna być przyjazna i zrozumiała dla naszych klientów, a nie tylko dla wyszukiwarek internetowych.

 

Link building czyli tzw. ,, linkowanie ” ma na celu aby jak najwięcej stron, blogów, artykułów odwoływało się w swojej treści do naszej strony, dodając do niej linki. Pamiętajmy jednak, że zawsze ważniejsza jest jakość od ilości, dlatego strony te powinny być w tematyce powiązanej z branżą naszej firmy. Inaczej linkowanie może przynieść nam całkiem odwrotny efekt.

 

Audyt SEO przychodzi z pomocą

 

Audyt SEO

 

Czym jest audyt SEO ? Jest to analiza strony internetowej według kryteriów, które są brane pod uwagę przy pozycjonowaniu strony. Na jej podstawie wystawiany jest raport zawierający mocne i słabe strony danego serwisu oraz propozycje rozwiązań, które mogą pomóc w uzyskaniu lepszej pozycji w wynikach wyszukiwania oraz zwiększeniu ruchu organicznego na stronie.

 

 

Dlaczego SEO jest tak wielką szansą dla firm ?

 

Dzięki dobrze przeprowadzonym działaniom należącym do SEO, czyli link building i content marketing, nasza strona będzie wyżej oceniana przez algorytmy zajmujące się obliczaniem wartości stron, przez co będzie znajdować się wyżej w wynikach wyszukiwania. Użytkownicy naszych stron będą mogli łatwiej na nie natrafić, a co za tym idzie czytać je, obserwować, dokonywać zakupów oraz innych czynności, na których nam zależy.

W ocenie wartości serwisu pomagają roboty zajmujące się przeszukiwaniem oraz indeksowaniem stron internetowych.

 

Roboty analizujące strony www indeksowanie

 

Przeszukiwanie ma na celu odnalezienie linków umieszczonych w witrynach internetowych. Natomiast indeksowanie odnosi się do gromadzenia informacji o stronach, aby móc je później umieścić w wynikach wyszukiwania pasujących do tematyki. Informacje te nie są widoczne dla użytkowników, odczytać je mogą tylko roboty. Zawarte są one m.in w metatagach oraz nagłówkach HTTP.

Komentarze

komentarzy