^H HIGHLAND-SOFT
Strony internetowe

Strony internetowe_

Autor: Weronika Romanek
czwartek
11
Styczeń

Korzystamy z nich każdego dnia, a czy zastanawialiście się czym tak naprawdę są oraz dlaczego są tak popularne ?

 

W 1989 r. Tim Berners – Lee stworzył sieć, w której przy użyciu jednego programu były upowszechniane wszelkie informacje. W 1991 r. owa strona internetowa uzyskała nazwę World Wide Web od skrótu www.

 

Strona internetowa to nic innego jak dokument HTML udostępniony w sieci www, który użytkownicy otwierają za pomocą przeglądarek internetowych.

 

Czym jest domena ?

 

Każda witryna internetowa posiada swoją prywatną domenę. Jest to główna część nazwy strony internetowej, znajdująca się po www.. Nazwa każdej strony składa się właśnie z domeny oraz z konkretnego rozszerzenia np. .pl, .org, .com. Przeważnie wybieramy taką domenę aby kojarzyła nam się właśnie z tym konkretnym przedsiębiorstwem, tematem, branżą. Serwery internetowe posługują się nazwami strony w wersji numerycznej, dlatego domeny są używane aby adresy stron internetowych były łatwiejsze do zapamiętania dla użytkowników.

 

Podstawowe elementy każdej strony internetowej ?

 

  • logo firmy
  • czytelny nagłówek (slogan)
  • menu (powinno p
    osiadać takie działy jak: kontakt, o nas, produkty lub usługi, galerie produktów, cennik)
  • wezwanie do działania
  • opinie klientów
  • formularz kontaktowy

Ponadto każda witryna www. powinna posiadać certyfikat SSL (zapewnia ochronę stronie internetowej).

 

Jaki korzyści ma firma z posiadania strony www. ?

 

Witryny internetowe osiągnęły swoją popularność dzięki korzyściom płynącym z ich posiadania. Dzięki stronie internetowej wiele potencjalnych klientów może się dowiedzieć o danym przedsiębiorstwie nie wychodząc nawet z domu, jednocześnie jest ona wizytówką naszej firmy. Strona www jest dostępna 24/7 zatem klient może uzyskać potrzebne informacje o każdej porze dnia i nocy. Na stronach internetowych nie ma ograniczeń dotyczących ilości informacji, nie to co w niektórych innych mediach (w telewizji, radiu ograniczony czas antenowy). Dzięki stronie internetowej można także ograniczyć koszty wydawane na reklamę przedsiębiorstwa. Ponad to daje nam większy zasięg oddziaływania naszej reklamy (globalny) oraz możliwość sprzedaży internetowej, co jest wygodą dla klientów.

 

Czy Ty posiadasz już własną stronę internetową ? Może to już czas aby o niej pomyśleć ?

 

 

Komentarze

komentarzy